MKOSE Kutyaiskola

 



 MKOSE kiképzésről
 Kiképzések időpontjai
 Tanácsok az első
    kiképzési naphoz

 Kutyaóvoda 
 
Kezdő csoport
 Középhaladó 
    csoport

 Őrző-védő képzés
 Activity tréning
 Agility edzés

 Kutyauszoda


 

Hobbi Kutyaiskola

Pilis Budai Kutyások

Rákosmente TV

.

Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 

 

Versenyrendezés

Ha egy Klub versenyt kíván rendezni, akkor;
1.      Legyen egy minimum 20x40 m-es területe
A talaja nem jelenthet veszélyt sem a kutya sem a versenyző számára (üvegszilánk, szög, jelentős lyukak, stb.)
2.      Jelöljön ki egy bírót, amely rendelkezik a saját Klubjának és az FCI-nek engedélyével.
3.      Gondoskodjon segítőkről, ahány ahhoz szükséges, hogy a verseny zökkenőmentesen zajlódjon.
Úgy mint:
1 írnok
Versenyzési alkalmasság
Versenyzési feltételek:
a)   Hivatalos verseny;    
Amelyet az FCI engedélyével rendeznek, az Agility Bizonyítvány megszerzésért, a nemzetközi versenyeken, és az FCI Világbajnokságon való részvételi jogért.
Minden kutya számára, amely a 18 hónapot betöltötte és rendelkezik FCI által elfogadott származási lappal – mindenképpen rendelkezzenek tetoválással, vagy chippel, a tulajdonos/versenyző legyen tagja az FCI által elfogadott Nemzeti Kynológiai Szervezetnek (Kennel Klub).     
A versenyzőnek legyen a Nemzeti Kynológiai Szervezete által elfogadott teljesítménykönyve vagy engedélye, amelyben az elért eredményeket vezetik.
b)   Nem hivatalos versenyek;    
Minden 18 hónapot betöltött származási lappal rendelkező, vagy a nélküli kutya számára, azonban a kutya legyen tetovált, vagy chippes és a tulajdonos/versenyző legyen egy FCI által elfogadott Nemzeti Kynológia Szervezet tagja. A versenyző kutyának legyen a Nemzeti Kynológiai Szervezete által elfogadott teljesítménykönyve vagy engedélye, amelyben az elért eredményeket vezetik.
A versenyen nem indulhatnak:
  1. Vemhes szukák
  2. Tüzelő szukák
  3. Láthatóan sérült, beteg kutyák
  4. Gyógyszerezett kutyák
A kutyákat, ha veszettséggel fertőzött területre mennek, vagy onnan jönnek, érvényesen be kell oltani veszettség ellen. A versenyző legyen tagja egy Nemzeti Kynológiai Szervezetnek.
A külföldről érkező versenyzőknek igazolniuk kell, hogy tagjai egy FCI által elfogadott Nemzeti Kynológiai Szervezetnek, és versenyeznek saját hazájukban.
A versenyzőktől elvárt a tisztességes magatartás és az alkalomhoz illő öltözet.
A durva bánásmód a kutyával szigorúan elitélendő, és közvetlen kizárással jár. A felvezető ellen eljárás is indulhat.
A rendező szervezetnek joga van megtagadni bármilyen nevezést.
Vizsgák / kategóriák és osztályok
Kétféle versenyt lehet rendezni:
Hivatalos, FCI által elfogadott
Nem hivatalos verseny
Három katagória létezik
S (Small) - M (Medium) - L (Large)
Megjegyzés:   A kutya csak egy kategóriában indulhat.           
Ajánlott hogy a kutya magassága az S és M kategóriában legyen regisztrálva a teljesítménykönyvben.    
Csak egy FCI által elismert fajta, vagy agility bíró mérheti meg a kutya magasságát és jegyezheti be a könyvbe.
1       Hivatalos, FCI által elismert verseny
Csak az FCI által elismert fajtájú 18 hónapnál idősebb kutyák számára, amelyeknek van egy Nemzetközi Kynológiai Szervezet által elfogadott teljesítménykönyve vagy engedélye.
Két hivatalos osztály létezik:
  • Agility             Tartalmazza a kontaktzónás akadályokat és az asztalt.
  • Jumping          Kimaradnak a kontaktzónás akadályok és az asztal kivéve, ha startként használják, de ekkor nem számít a teljesítendő akadályok közé.
Ezek az osztályok három szintre oszlanak:
a)   Agility/Jumping 1 
Csak azoknak a kutyáknak, amelyeknek még nincs meg az Agility minősítése.
b)   Agility/Jumping 2 
Csak azoknak a kutyáknak, amelyeknek van Agility minősítése.
c)   Agility/Jumping 3 
Csak azoknak a kutyáknak, amelyek háromszor szerepeltek hibátlan futammal A2 versenyen az első három hely valamelyikén.
Alacsonyabb osztályba sorolás kérdése a Nemzeti Kynológiai Szervezetek hatáskörében van.
A pályaépítésnél a bírónak az FCI által elfogadott akadályokat kell alkalmaznia, belátása szerint
Megjegyzés:
  • Egy A1 pálya maximum három, egy A2 vagy A3 pálya pedig maximum négy kontaktzónás akadályt tartalmazhat (a bíró belátása szerint)
  • Dupla ugró akadály és kombináció az A1/J1 pályán nem alkalmazható.
  • A szlalom és a kombináció csak egyszer szerepelhet a futamban.
  • A kontaktzónás akadály nem lehet sem az első, sem az utolsó akadálya a pályának.
  • A dupla ugró akadály, a karika és a távolugró mindig egyenes ráfutású legyen az előző akadályról érkezve.
  • Az első és az utolsó akadály ugró akadály kell legyen, az első csak egy verőléces lehet – ezek az akadályok nem lehetnek részei a kombinációnak.
Az A1, A2, A3 Agility pálya közti különbségek lehetnek:
  • A pálya hossza, és a bonyolultságának foka.
  • A választott szintidő
A szabály mindhárom kategóriában azonos – S, M, L -, kivéve, hogy az S és M osztályokban az akadályok a Szabályzatban megadott méretűek.
A hivatalos versenyeken elért eredményeket be kell vezetni a teljesítménykönyvbe vagy bizonyítványba, és ez jogosít fel a Nemzeti Bajnokságon és a Világbajnokságon való részvételre, amennyiben ez a Nemzeti Kynológiai Szervezet kiírásának is megfelelt.

 
2       Nem hivatalos verseny
Ennek meghatározása az országok feladata, de szolgálja az agility szellemét, és biztosítsa a kutyák és versenyzők biztonságát.
Mielőtt a futam elkezdődik a bíró az eligazítás alatt mondja el a szabályokat, minden méret osztályban.
A megszokott bírálatot kell alkalmazni, de az adott szintnek megfelelően lehet változtatni.
Nem hivatalos versenyen a futamok számának meghatározása a rendező dolga, függ a résztvevő versenyzők számától és a rendelkezésre álló időtől.
FCI AGILITY VILÁGBAJNOKSÁG
1    Szervezés
A Világbajnokság évente kerül megrendezésre. A győztesek elnyerik az Agility Világbajnoka címet.
Ha bármely Nemzeti Kynológiai Szervezet Aglility Világbajnokságot akar rendezni öt évvel korábban kell pályázni. A kérelmet az FCI Agility Szekciójának elnökéhez kell elküldeni. A pályázatot az FCI Agility Szekciójának Elnökénekéhez kell elküldeni. A Világbajnokság rendezésének időpontja október első hétvégéje. Ettől az időponttól csak az Agility Szekció engedélyével lehet eltérni. A kérvénynek tartalmaznia kell:
  • A Nemzeti Kynológiai Szervezet nevét és címét és a verseny hivatalos vezetőjét.
  • A verseny helyszínét.
  • Az infrastruktúra leírását és tervét.
  • Megerősítését annak, hogy minden a VB szabályzat szerint fog történni.
A verseny választott helyszín lehetőségeinek bemutatása, és a rendelkezésre álló eszközök leírásának alkalmasnak kell lennie az ebben a szabályzatban rögzített Agility Világbajnokságról szóló meghatározásoknak.
Az Agility Világbajnokság egy olyan esemény, amelyen az FCI tagországok legjobb versenyzői vesznek részt. A rendező országnak ennek megfelelő tekintélyt kell adni ennek az eseménynek.
A vendéglátó ország biztosít minden szükséges felszerelést. Felelős minden meghívott versenyző és meghívott fogadásáért.
A jó hangulat megteremtéséért, külön figyelmet kell szentelni annak, hogy jó kommentátor közvetítse az eseményeket.
Fel kell venni a kapcsolatot a médiákkal (újság, rádió, TV, stb.) a szükséges nyilvánosság, a lehető legtöbb néző megnyeréséért és ez által népszerűsíteni az agilityt és a fajtatiszta kutyákat.
A rendező Nemzeti Kynológiai Szervezet csak az FCI-nél felelős a szakszerű szervezésért és neki kell a megfelelő mértékben felkészülni a verseny folyamatosságának biztosítása érdekében.
Legalább hat hónappal a verseny előtt a rendező Nemzeti Kynológiai Szervezetnek meg kell hívnia a többi Nemzeti Kynológiai Szervezetet, hogy vegyenek részt a versenyen. A Nemzeti Kynológiai Szervezetekkel közölni kell a határidőket, a maximális nevezési létszámot, és arra is fel kérni őket, hogy biztosítsanak alkalomhoz illő és egyforma ruházatot a csapat tagjainak.
Az FCI Agility Szekciója kinevez egy képviselőjét, aki gondoskodik arról, hogy a rendező Nemzeti Kynológiai Szervezet a Világbajnokság szabályzatát, és az agility szabályait és előírásait pontosan betartsák. A rendező Nemzeti Kynológiai Szervezetnek be kell mutatnia neki a verseny programját.
2    Verseny
A versenyen az FCI szabályzatának és előírásainak megfelelően kell bírálni. A küzdelem egy 30x40 m-es területen zajlik. Két bíró közreműködik (egyik a rendező országból).
Az Agility Világbajnokság részei
a)         2 egyéni futam
    • Egy agility pálya, tartalmazza a kontaktzónás akadályokat és, ha az asztalt is, ennek elektromos időmérősnek kell lennie.
    • Egy jumping pálya a kontaktzónás akadályok és az asztal nélkül – kivéve, ha a startnál van elhelyezve, de ebben az esetben nem minősül akadálynak.
A pályán csak az elfogadott akadályok használhatók.
A két futam összesített eredménye határozza meg a győztest, aki az Agility Világbajnok lesz. Holtverseny esetén (csak az első helyezés vonatkozásában), egy döntő, harmadik futamot kell rendezni az érintetteknek. 
b)         2 csapat futam
Egy agility pálya, tartalmazza a kontaktzónás akadályokat és, ha az asztalt is, ennek elektromos időmérősnek kell lennie.
Egy jumping pálya a kontaktzónása akadályok és az asztal nélkül – kivéve, ha a startnál van elhelyezve, de ebben az esetben nem minősül akadálynak.
Minden résztvevő ország egy csapattal indulhat, amely kategóriánként három kutyából áll (egy kutya csak egy csapatban szerepelhet). A pályán csak az elfogadott akadályok használhatók.
A csapat mindhárom tagjának a két-két eredményét (agility és jumping) összesítik, és ez határozza meg ki lesz a győztes csapat. A győztes csapat elnyeri az Agility Világbajnok címet.
Teszt (fehér) kutya
Mielőtt a bíró elindítja a versenyt, és miután meghatározta a szintidőt egy teszt kutya – aki nem vesz részt a versenyben – lefutja a pályát. Ez minden kategóriában megtörténik.
3    Pályázat
Minden FCI tag Nemzeti Kynológiai Szervezet (vagy társult szervezet, mint AKC, CKC, és a Nagybrittaniai Kennel Klub) részt vehet válogatott
  1. Minden versenyzőnek állampolgárának kell lennie annak az országnak, amelynek csapatában indul, vagy állandó lakhellyel kell rendelkezzen. Ha a versenyző kettős állampolgár, akkor el kell döntse, hogy melyik ország színeiben versenyez – nem lehetséges egynél több ország csapatában indulni.
  2. Minden versenyző maximum négy kutyával indulhat a Világbajnokságon. A nevezést leadó Nemzeti Kynológiai Szervezet felelős a kutya tulajdonosának, vagy felvezetőjének státuszának ellenőrzéséért.
  3. A kutyák törzskönyvének bejegyzése az országos nyilvántartásba minimum 12 hónapos legyen.
  4. Ha gond adódik értesíteni kell az FCI Agility Szekcióját.
  5. Egyéni verseny: kilenc kutya L, M vagy S (maximum 6 egy kategóriában)
  6. Csapatverseny: kategóriánként egy csapat három kutyából L, M, és S.
Megjegyzés:   A korábbi világbajnokságok egyéni győztesei (S, M, L) automatikusan indulhatnak, így megvédhetik címüket. Ezek a kutyák egyszerűen hozzáadódnak az országuknak engedélyezett nevezési létszámához.
Ahhoz, hogy a versenyző indulhasson az Agility Világbajnokságon, a kutyának az FCI által regisztrált törzskönyvének kell lennie és egy hivatalos FCI A2 vizsgán elért Kitűnő, de legalább Nagyon jó eredményének.
Csak azok a kutyák versenyezhetnek, amelyek FCI tagszervezetek, vagy társult tagszervezetek, vagy nem FCI tagszervezetek, de akiknek a törzskönyvét az FCI elfogadta, által regisztrált törzskönyvvel rendelkeznek (nem várólistás vagy felfüggesztett). Kiegészítés; ezeknek a kutyáknak rendelkezniük kell egy Kitűnő, de legalább Nagyon jó minősítéssel szerzett A2 vagy A3 vizsgával.
A Nemzeti Kynológiai Szervezetek más kritériumot is meghatározhatnak.
A Nemzeti Kynolgiai Szervezetnek kell elküldeni a helyesen és teljesen kitöltött nevezéseket a rendező bizottságnak a határidő előtt. Ezzel egy időben le kell adni a csapatkapitányt vagy edzőt, aki felelős a csaptért a rendező szervezetnél.
4.  Pálya felszerelés
Két komplett agility akadálysor mindkettő tartalmazza alábbi jóváhagyott akadályokat:
14 verőléces ugró akadály (1 sövény, 1 alul zárt és 1 alul kapus szintén megengedett – a verőléc átmérője 3 - 5 cm), 1 karika, 1 fal és 1 viadukt.1 palló, 1 palánk, 1 hinta. 1 Szlalom (a kerete nem lehet 8 mm-nél vastagabb). 1 asztal a tetejébe épített elektromos időmérővel, 1 távolugró, 2 kukac és 1 zsák.
5   Orvosi vizsgálat
Minden kutyát be kell mutatni a verseny előtti állatorvosi vizsgálaton. A veszettségi oltást ellenőrizni kell. Veszettséggel terhelt területről érkező vagy oda tartó kutyáknak, a területileg illetékes állatorvos igazolásával érvényes egészségi bizonyítvánnyal kell igazolni egészségi állapotát.
Vemhes szukák vagy beteg, sérült kutyák nem indulhatnak. A tüzelő szukák részt vehetnek a versenyen, de el kell különíteni őket, és távol kell őket tartani a többi kutyától, és a futam végén indulhatnak.
6   Teljesítménykönyv vagy engedély
Minden kutyának teljesítménykönyvvel vagy engedéllyel kell rendelkeznie, amit a verseny kezdete előtt át kell adni a szervező bizottságnak.
7   Bírók
Az FCI Agility Szekciója két képzett bírót jelöl ki, egyiket a rendező országból, a másikat egy másik országból, és egy segédbírót (FCI által elismert agility bíró). A két kijelölt bíró felelős a futamok bírálatáért, a segédbíró csak a palló zónájáért felel.
A bíróknak nem engedélyezett közvetlen családtagjainak a bírálata, úgy, mint házastárs, élettárs, szülők, gyermekeik, vele egy háztartásban élők.
A bírók tiszteletdíjának költségét az FCI Agility Világbajnokságának leírása tartalmazza. A rendezőnek biztosítania kell a külföldi bírónak egy hivatalos FCI nyelvű tolmácsot (Francia, Angol, Német vagy Spanyol)
A bírók döntése végleges és megfellebbezhetetlen.
8   Díjak
A nemzetközi agility érdekében ajánlatos, hogy minden résztvevő ország hozzájáruljon annak sikeréhez azzal, hogy egy speciális- vagy különdíjat ad át a szervező bizottságának.
A szervező bizottságnak be kell tartania az FCI agility szabályzatát és előírásait, amely tartalmazza a bizottság kötelezettségeit és felelősségét, és korrekt módon kell végrehajtani.
FCI  EUROPEAN OPEN
Az FCI European Open évente kerül megrendezésre. A győztes által elnyert cím FCI European Open Győztes 20…
Az FCI European Open nyitott minden kutya számára (fajtatiszta vagy keverék, törzskönyvezett vagy törzskönyv nélküli).
Ha bármely Nemzeti Kynológiai Szervezet FCI European Opent akar rendezni, akkor egy kérvény levelet kell küldeni az FCI Agility Szekciójához. Az FCI European Open rendezési ideje minden július utolsó teljes hétvégéje. Bármilyen eltérést ettől az időponttól jóvá kell hagyatni az FCI Agility Szekciójával.

A kérvénynek tartalmaznia kell:
- A Nemzeti Kynológiai Szervezet nevét
- A hivatalos verseny szervezőjének nevét és címét
- A helyiség nevét, ahol a versenyt rendezni tervezik
- Az infrastruktúra leírását
Az FCI European Open a legmagasabb szintű szabadtéri verseny, amelyen az FCI Nemzeti tagszervezetek (vagy az FCI-vel szoros kapcsolatban lévő szervezetek) a legjobb versenyzői vesznek részt.
A rendező szervezetnek kell biztosítania minden szükséges felszerelést. Fel kell venni a kapcsolatot a médiákkal (újság, rádió, TV), hogy a szükséges nyilvánosságot biztosítani lehessen annak érdekében, hogy minél több néző legyen és a sport népszerűsítésének biztosítására.
A rendező ország felelős az FCI felé a gyakorlati szervezésért és meg kell tennie a szükséges lépéseket a gördülékeny lebonyolítás érdekében.
Legalább egy évvel az esemény előtt a rendező országnak meg kell hívnia a Nemzeti Kynológiai Szervezeteket. A Nemzeti Kynológiai Szervezetekkel közölni kell a nevezési feltételeket, a nevezési határidőt és a maximálisan nevezhető létszámot.
Az FCI Agility Szekciója kijelöl egy képviselőt, aki biztosítja, hogy az Agility szabályzatot és az European Open speciális szabályát szigorúan betartsák.
Az FCI European Open egyéni és csapatversenyből áll. Minden futam az FCI agility szabályzata és előírásai szerint kerül elbírálásra. Minden pályán csak az elfogadott akadályok használhatók.
Minden részlet, az országonként maximálisan nevezhető létszámról, a nevezési eljárás, és a verseny programja a külön előírásokban kerül rögzítésre, amely évente változhat, ha szükséges. 
Minden kutyának legyen a saját Nemzeti Kynológiai Szervezte által elfogadott teljesítménykönyve vagy engedélye, amelyet át kell adni a verseny előtt a rendező szerezetnek.
Minden kutya részt vesz egy állatorvosi vizsgálaton a verseny előtt. A veszettség elleni oltást ellenőrizni kell. Azoknak a kutyáknak, amelyek veszettséggel fertőzött területről érkeznek, vagy oda tartanak szükséges a területi állatorvos által kiadott érvényes egészségi igazolás.
Vemhes szukák vagy beteg és sérült kutyák nem vehetnek részt a versenyen. Tüzelő szukák indulhatnak a versenyen, de elkülönítetten és távol kell tartani őket a többi versenyző kutyától, és a futam végén indulhatnak.
Az FCI Agility Szekciója megfelelő számú minősített bírót jelöl ki. A résztvevő bírók legalább fele a rendező országon kívülről érkezik. Kinevezett segédbírók is közreműködnek, aki a palló zónájának bírálatért felelős. Minden bírói döntés végleges és megfellebbezhetetlen.
 
 

 
 


MKOSE A Facebook-on!

Iratkozz fel hírlevélre, programokról, tanfolyamokról kapsz infót!

 


 Kullancsok, babézia
    lyme kór

 Bolhák
 Gyomorcsavarodás

 MKOSE házirend
 Flyball szabályzat
 BH 1 Alapfokú
   Kisérőkutya vizsga

 BH 2 Középfokú
   Kisérőkutya vizsga

 BH 3 Felsőfokú
   Kisérőkutya vizsga

 Agility szabályzat
 Terelési képesség
   vizsga

 Terelőkutya
    munkavizsga

 Vízi-mezei verseny
    vizsláknak

 Beagle, basset hund
   képességvizsga

 Beagle munkavizsga
 Bloodhound 
   munkavizsga

 Erdélyi kopó vzsga
   szabályzat

 Erdélyi kopó 
   munkavizsga

 Vizsla képességvizsga
 Véreb vizsga,
   versenyszabályzat 

 Mindenes vizsga 
   vizsláknak  

 Spániel munkavizsga
 Lajka munkavizsga
 Nehezített vércsapa
 
 Őszi tenyészvizsga


Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal